Geon czyli Pokemon go dla dorosłych

Co jakiś czas na blogu będę pokazywał ciekawe aplikacje dzięki którym możemy zarobić realne pieniądze czy zaoszczędzić nasz cenny czas ( wiadomo czas to pieniądz). Dzisiaj czas na aplikacje Geon!

Nie wiesz co to pokemon go ? Nie martw się w skrócie ci ją wyjaśnię. Jest to to aplikacja która nanosi na realna mapę pokemony (wymyślone postacie z popularnej kreskówki) które zbierają gracze. Gra ta zmusza do aktywności i wyjścia z domu. Poniższy filmik zobrazuje zasady gry 

Jednak dzisiejszy wpis nie będzie o zachwycie nad światowym sukcesie tej gry i rekordach finansowych jej twórców  ale rozwiązaniu opartym na tym samym mechanizmie.

Z jedną istotną różnicą Pokemon go jest grą która ma na celu wyciągnięcie pieniędzy od graczy natomiast w Geonie sytuacja zmienia się na korzyść użytkowników.

GEON -zbieraj wirtualne geony i wymieniaj na realne nagrody

Tak jak wspomniałem wcześniej mechanika aplikacji jest bardzo podobna na realna mapę naniesione są Virtualne Geony które zbieramy ale tutaj wymieniamy już na realne nagrody w rzeczywistym świecie.

Każde miejsce w którym zbieramy Geony ma swoje warunki np :czas jaki musimy spędzić w danym miejscu czy odległość w jakiej musimy się znajdować czy odstęp czasowy w jakim możemy zbierać geony ponownie.

Nagrody

Zdobyte geony wymieniamy na nagrody np doładowanie konta na paypal czy karty google pay

Gdzie jest haczyk?

Nie ma ukrytych gwiazdek czy haczyków zasada działania aplikacji jest prosta :

Geon ma zastosowanie marketingowe, jeśli mamy swój sklep, restaurację czy jakiekolwiek inne miejsce do którego chcemy ściągnąć klientów stawiamy sobie takiego geona, ustalamy ile coinów dostanie użytkownik (możemy dać mu też np kupon rabatowy na nasze usługi) i ile czasu musi spędzić w naszej lokalizacji.

Jeżeli natomiast eksplorujesz geony cieszysz się z nowo poznanych miejsc;)

Czyli pozostaje mi zachęcić cię do eksplorowania okolicy w poszukiwania geonów które przeznaczysz na co masz ochotę!

Pozdrawiam

Piotr;)

About the author

PIOTR

View all posts