Ile tracisz ? Abonament telefoniczny jest nieopłacalny? Sprawdzam

W momencie  pojawienia się pierwszych telefonów komórkowych pojawiła się usługa pozwalająca korzystać z dobrodziejstw telefonii komórkowej.

Abonament wiążący nas z operatorem który dostarcza nam usługę po określonej cenie za określony czas trwania umowy. Czy taka umowa w XXI wieku ma jakiś sens i czy daje nam korzyści ?

Nie ukrywam że nie korzystam z abonamentów telefonicznych od kilku ładnych lat i dzięki temu zaoszczędziłem kilkaset złotych. Wielu z moich znajomych korzysta z abonamentów tylko z siły przyzwyczajenia nie mając żadnych racjonalnych argumentów broniących ich decyzji . 


Czasy drogich stawek za połączenia i telefonów za złotówkę bezpowrotnie minęły już kilka lat temu … 

ZOBACZ ILE TRACISZ ! NAWET 410 ZŁOTYCH !!

Zakładam że potrzebujemy nowy numer oraz  Nielimitowane Rozmowy , smsy oraz pakiet internetowy bez limitu GB (oferta na dzień 17.05.2019) Przeanalizujemy tylko ofertę 3 największych sieci żeby pokazać jak działa ten biznes i odpowiedzmy sobie za co tak naprawdę płacimy?

 Przyjmijmy że posiadamy już swój telefon i nie mamy chęci jego zmiany spójrzmy na tabelkę poniżej 

Jak widzimy za to samo płacimy nawet 100% więcej w ofercie na abonament gdzie musimy się zobowiązać umową na min 24 miesiące . W ofercie abonamentowej możemy również poczuć prestiżowo płacąc za aktywacje numeru za który będziemy płacić wyższą cenę w stosunku do oferty na kartę.

Zadałem sobie troszkę trudu pytając się konsultantów dlaczego operator pobiera opłatę za aktywację numeru. Odpowiedzi w każdym przypadku były dosyć mętne porównując je z ofertą na kartę gdzie takiej opłaty nie ma.

Odpowiedź jest prosta ukryta prowizja za głupotę konsumentów których można golić na kasę jak owce na pastwisku. Powyższe porównanie pokazuje że możemy zaoszczędzić w ciągu roku od 260 do 410 zł!!!

OFERTA Z TELEFONEM OZNACZA ŻE TRACISZ JESZCZE WIĘCEJ

Wielu z nas jednak mówi wybieram ofertę na abonament gdyż mają świetną ofertę telefonów taniej się nie da …

Oczywiście w 99% procentach tak postawiona teza ni jak ma się do rzeczywistości

Dla porównania wybieramy więc telefon marki premium ale nie najdroższy z oferty producenta Iphone XR wersja 64GB .

Najtańsza oferta na popularnej porównywarce cenowej daje nam cenę zakupu na poziomie 3145 zł

Założenia są takie same jak w poprzednim porównaniu z jedną różnicą czas płacenia wynosi 24 miesiące.


W ciągu 2 lat przepłacamy nawet 1154 zł !! co daje nam 577 zł rocznie !!

Jak widzisz uzbierała się dosyć konkretna sumka którą możesz zaoszczędzić. Pomyśl sobie te pieniądze leżą na ziemi wystarczy się po mnie schylić 😉

ZA WYGODĘ SIĘ PŁACI

Liczymy liczymy i faktycznie tracimy pieniądze ale w sumie płacę za to żeby nie latać do sklepu i podładowywać kartę co miesiąc.

Ostatni argument który łatwo obalić!!

Banki udostępniają podładowanie telefonu określoną sumą pieniędzy całkowicie za darmo. Osobiście korzystam z konta w mBanku gdzie ustawiłem sobie doładowanie telefonu w formie zlecenia stałego wygoda niesamowita plus oszczędność czasu i pieniędzy na poziomie kilku stów rocznie !!!!

Pozdrawiam

Piotr

Zachęcam się do dzielenia opiniami w komentarzach

About the author

PIOTR

View all posts