Karta kredytowa przyjaciel domowego budżetu

Wśród klientów panuje przekonanie że karty kredytowe są drogie i niepotrzebne . 

Tym tekstem chcę pokazać zupełnie inną pozytywną stronę tego rozwiązania na przykładzie karty kredytowej IMPRESJA banku Millennium z której aktywnie korzystam .

ZARABIAM NA BANKU

Mam płynność finansową więc po co mi karta ? Jak na tym zarabiam ?

Odpowiedź jest prosta karta ma 52 dniowy okres bez odsetkowy ( zwany grace period ) z którego cały czas korzystam. Wydaję pieniądze banku a swoje pieniądze trzymam na oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Zyskuję zamiast tracić oprocentowanie trzymając środki na nieoprocentowanym koncie do którego mam podłączoną kartę debetową. 

Krótko wyjaśnię mechanizm w 30 dniowym okresie rozliczeniowym karty wydaję pieniądze (wydaje pieniądze banku a w tym czasie moje prywatne środki procentują) . Na koniec tego okresu bank generuje wyciąg podsumowując ile pieniędzy wydałem od tego momentu mam 22 dni na spłatę i dopiero wtedy spłacam kartę swoimi środkami . 

Korzystam z kredytu nie ponoszę kosztów a bank płaci za to że trzymam u nich środki.

Ile konkretnie ?

Zakładając że oprocentowanie środków wynosi 2,5%  po odjęciu podatków otrzymamy ok 20zł rocznie od każdego wydanego 1000 zł . Kwota nie powala na kolana ale niech pierwszy podniesie rekę ten co nie schyli się po leżące na ziemi 20 zł.

ZWROTY ZA ZAKUPY 

zwrot do 5 % w sklepach parterów który jest wypłacany po zakończonym okresie rozliczeniowym to następny plus tej karty. Dużym plusem jest fakt że nie musimy o tym pamiętać zwroty  naliczają się same jeżeli zapłacimy je wybranych sklepach. Maksymalnie w roku otrzymamy 750 zł zwrotu

Lista sklepów jest zacna 

RATY 0% PROCENT

Dla mnie najważniejsza i najciekawsza z możliwości karty . Wyobraźmy sobie sytuację chcemy kupić telefon który kosztuje załóżmy 3000 zł. W jednym sklepie mamy ofertę kupna w rynkowej cenie i dodatkowo rozłożymy płatność na raty zero procent . Natomiast w drugim sklepie telefon jest przeceniony o 400 zł niestety nie ma oferty rozłożenia takiej transakcji na raty .

Jeżeli nie mamy wolnych środków będziemy skazani na zakup telefonu droższego z oferta ratalna . Tracimy 400zl !!!

Jeżeli mamy pieniądze wybierzemy opcje tańszą . Ale po co wydawać kasę od razu gdy pojawia się opcja rozłożenia na raty 

Posiadając kartę impresja możemy wybrać ofertę najkorzystniejszą i rozłożyć ją na maksymalnie 12 rat oprocentowanych 0% . Za udzielenie kredytu bank pobierze symboliczną prowizję 1% co daje maksymalnie kwotę 30 zł.

Na raty 0% możemy rozłożyć dowolną transakcję od 300zl do 3000zl . Z tej opcji możemy skorzystać dwa razy w roku .

ZAUFANIE

Będąc na wakacjach spotkaliście się zapewne sytuacja gdzie np wypożyczalnia wymagała płatności tylko i wyłącznie karta kredytowa . 

Karta kredytowa dla nich to limit zaufania którym obdarzył was bank i mniejsze ryzyko niewypłacalności dla przedsiębiorcy w innym kraju . On ciebie nie zna z karta kredytową masz kredyt ale zaufania 🙂

Plusów jest dużo ale powiesz ile za to płacę ?

Wydanie karty jest bezpłatne a miesięczne prowadzenie karty jest za 0 zł przy 5 transakcjach na dowolną kwotę . W przypadku braku symbolicznych pięciu transakcji karta kosztuje 7.99 zł .

Jak widzicie karta może być całkowicie darmowa !

Nie wiem jak wy ja już nie wyobrażam sobie życia finansowego bez karty kredytowej. Korzystanie z niej po prostu mi się opłaca ! 

Wniosek możecie złożyć z linka poniżej (wystarczy kliknąć złóż wniosek). Za otwarcie konta otrzymam prowizje którą przeznaczę na rozwój bloga

About the author

PIOTR

View all posts